ממ"ד תקני

מערכת סינון אוויר Rainbow 36

מרחב מוגן הוא חלק חיוני ביותר בכל מבנה. האיום התמידי של טילים ארוכי טווח שיכולים להיות לא רק בעלי ראש קונבנציונלי אלא גם ראש אטומי, ביולוגי או כימי הוא איום מוכר שיש להיות מוכנים לו. המרחב המוגן, שיכול להיות ממ"ד בדירה אך גם ממ"ק (מרחב מוגן קומתי) או ממ"מ (מרחב מוגן מוסדי) צריך לספק הגנה למספר מתאים של אנשים ולהגן גם בפני התקפות הנחשבות חמורות כמו התקפות אב"כ. על פי חוק שיצא בשנת 2010, יש להתקין בכל מרחב מוגן גם מערכת אוורור וסינון אוויר המגנה על השוהים במקום מפני נשימת גזים רעילים.

כמה כללים לבניית ממ"ד

ממ"ד תקני צריך לעמוד בפני לא מעט כללים. אחד החשובים הוא גודל ממ"ד תקני. גודל ממ"ד תקני צריך להיות לפחות 9 מ"ר בפנים החדר ולפחות 3.60X3.60 מ' במידות חוץ. מעבר למידות, ממ"ד תקני צריך לעמוד בפני כללים נוספים כמו גובה פנים שמגיע ל- 2.5 מ' לפחות, קירות העשויים בטון מזוין בלבד. עובי הקיר משתנה על פי סוג הקיר והמרחב המוגן. קיר חיצוני צריך להיות בעובי של 25 ס"מ לפחות, בקיר פנימי מספיק עובי של 20 ס"מ. הקיר אלה הם רק חלק מהכללים לבניית ממ"ד תקני. ישנם כללים נוספים הקשורים לריצוף, לתאורה, לגג ועוד. כאמור, משנת 2010 חלה חובת התקנה של מערכת אוורור וסינון אוויר כמו Rainbow 36.

היתרונות מערכת Rainbow 36

מערכת אוורור וסינון אוויר Rainbow 36 היא למעשה סדרה של מספר מערכות השונות זו מזו בפרטים מסוימים כמו גודל המערכת. סדרה זו מותאמת למרחבים מוגנים דירתיים. חברת תיבת נח מקבוצת בית אל עוסקת בפיתוח ושיפור תמידי של מערכת אוורור וסינון האוויר כבר ארבעים שנה. קבלנים רבים עובדים עם תיבת נח ומתקינים את המערכת כבר עם בניית הבניין והמרחב המוגן בו. המערכת עובדת באופן פשוט כשאוויר נכנס דרך שסתום הכניסה, עובר סינון ומוזרם לחדר באמצעות מפוח. אוויר רווי CO2 וחום יוצא דרך שסתום היציאה, מה שמאפשר כניסת אוויר נקי נוסף. המערכת עובדת באמצעות פטנטים ופיתוח ייחודי שהופכים אותה ליעילה במיוחד. עם לקוחות החברה נמנים חברות הבנייה הגדולות בארץ.

על מנת שהממ"ד יהיה תקני עליו לעמוד בכמה כללים חשובים

רבים דואגים לביטחונם ובוחרים בדירה עם ממ"ד

שינה בממ"ד מתאפשרת רק לאחר מערכת אוורור וסינון אוויר

ממ"ד הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו והוא מספק לנו הגנה בשעות חירום