שינה בממ"ד

מערכת סינון אוויר Rainbow 36

בישראל אנו מכירים היטב זמנים של מצבי חירום, מבצעים ומלחמות בהם אנו נתונים להתקפות. גם האיום של טילים בעלי ראש נפץ כימי, ביולוגי ואפילו אטומי מרחף במידה מסוימת מעל ראשנו, גם אם אנו לא נתונים לסכנה מידית. עם זאת, המצב בעולם היום הוא כזה שאנחנו בהחלט לא לבד וכל העולם מרגיש באיום במידה כזאת או אחרת. לכן, מערכת אוורור וסינון אוויר 36 Rainbowאשר פותחה על ידי חברת תיבת נח מקבוצת בית אל הפכה מבוקשת בישראל.

פתרון לשהייה ממושכת בממ"ד

אם בעבר ההתמודדות מול איומים מסוג זה הייתה "איטום" אחד החדרים במסקינג טייפ וחבישת מסכות אב"כ, היום בבתים החדשים בניית ממ"ד היא חלק בלתי נפרד מהבניה. שהיה בממ"ד מספקת הגנה. עם התקנת מערכת אוורור וסינון אויר ניתן לשהות בממ"ד שעות רבות, כולל שינה בממ"ד. כך כל בני הבית יהיו מוגנים מנשימת גזים רעילים ויקבלו אוויר נקי לאורך כל זמן השהות בממ"ד. היום ירידה למקלטים ושהות ממושכת בהם כפי שבוודאי זוכרים תושבי קרית שמונה והצפון בתקופות שונות אינה נדרשת כל עוד ישנו ממ"ד. אין ספק כי שינה בממ"ד במקום במקלט היא נוחה הרבה יותר. התקנת מערכת אוורור וסינון אוויר מעוגנת בחוק משנת 2010. זו הדרך להיות מוגנים היטב.

איך פועלת המערכת?

מערכת אוורור וסינון אוויר 36 Rainbow היא בעלת מבנה פשוט וידידותי מאוד. זוהי מערכת קומפקטית (אחת המערכות בסדרה נחשבת למערכת הסינון הקטנה בעולם) המתאימה לממ"דים בבתים פרטיים. עם זאת, היא חזקה ויעילה. המערכת מורכבת ממספר חלקים הכוללים שסתומי כניסה ויציאת אוויר, מסנן – פילטר המסנן את האוויר הנכנס דרך השסתום, ומפוח. האוויר הנכנס דרך שסתום הכניסה מגיע למסנן ועובר סינון. האוויר המסונן נכנס לחדר דרך מפוח עד למצב בו לא יכול להיכנס אוויר נוסף עד ליציאת אוויר רווי CO2 וחום דרך שסתום היציאה. אז נכנס אוויר מסונן נוסף וכך הלאה. המערכת היא פרי פיתוח של ארבעה עשורים בעשייה מתמדת וממוקדת בתחום המיגון והאוורור סינון אוויר, על פי טכנולוגיה גרמנית בעבודה שכולה כחול לבן בתעשייה ישראלית.

על מנת שהממ"ד יהיה תקני עליו לעמוד בכמה כללים חשובים

רבים דואגים לביטחונם ובוחרים בדירה עם ממ"ד

שינה בממ"ד מתאפשרת רק לאחר מערכת אוורור וסינון אוויר

ממ"ד הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו והוא מספק לנו הגנה בשעות חירום